Поздравление Председателя Государственного Совета Чувашской Республики Альбины Егоровой с Днем защитника Отечества

Уважаемые жители Чувашии!

Военнослужащие и ветераны

Вооруженных Сил!

От имени Государственного Совета Чувашской Республики поздравляю вас с Днем защитника Отечества!

История Российского государства овеяна немеркнущей славой подвигов многих поколений его защитников, для которых свобода и независимость Родины, мирный покой соотечественников были высшей ценностью.

Славные традиции находят достойное продолжение в делах современников – всех, кто несет ратную службу, созидательным трудом укрепляет могущество нашей великой страны.

Чувашия гордится своими верными сынами – героями Великой Отечественной войны, воинами-интернационалистами, участниками локальных военных действий – с честью выполнившими воинский долг. На их примерах воспитываются новые поколения юных патриотов, мечтающие посвятить себя служению Родине.

Уважаемые земляки! Пусть этот праздник придаст всем мужества, твердости духа и сил для новых побед. От души желаю вам и вашим семьям здоровья, благополучия, мира и добра.

С праздником!

Государственного Совета
  Чувашской Республики                                                                                                                                           А.Е. Егорова

Чӑваш Енӗн хисеплӗ ҫыннисем!

Ҫар ҫыннисемпе Хӗҫ-Пӑшаллӑ Вӑйсен ветеранӗсем!

Чӑваш Республикин Патшалӑх Канашӗ ячӗпе сире Тӑван ҫӗршыв хӳтӗлевҫин кунӗпе саламлатӑп!

Тӑван ҫӗршыв ирӗклӗхӗпе никама пӑхӑнманлӑхӗ, тӑнӑҫлӑха хӑйсен пурнӑҫ тӗллевӗ туса хунӑ хӳтӗлевҫӗсен нихӑҫан манӑҫми паттӑрла ӗҫӗсем Раҫҫей патшалӑхӗн историйӗнче паллӑ вырӑн йышӑнаҫҫӗ.

Мухтавлӑ традицисене ҫар службинче тӑракан, Тӑван ҫӗршыв вӑй-хӑватне хӑйсен ӗҫӗсемпе ҫирӗплетекен ҫынсем малалла тӑсаҫҫӗ.

Чӑваш ен хӑйӗн шанчӑклӑ ывӑлӗсемпе – Тӑван ҫӗршывӑн Аслӑ вӑрҫин паттӑрӗсемпе, воин-интернационалистсемпе, ку чухнехи ҫар ӗҫне хутшӑнакансемпе – ҫар тивӗҫне чыслӑн пурнӑҫланӑ паттӑрсемпе тивӗҫлипе мухтанать. Вӗсен пархатарлӑ ӗҫӗсемпе хавхаланса ҫамрӑк патриотсен ҫӗнӗ ӑрӑвӗсем ҫитӗнеҫҫӗ, вӗсем те, аслисем пекех, Тӑван ҫӗршыва хӳтӗлекенсен ретне тӑма хатӗрленеҫҫӗ.

Хисеплӗ ентешӗмӗрсем! Ҫак уяв пурсӑра та хӑюллӑ та ҫирӗп кӑмӑллӑ пулма, ҫӗнӗ ҫӗнтерӳсем тума вӑй патӑр. Сире тата сирӗн ҫемйӗрсене ырлӑх-сывлӑх, мирлӗ пурнӑҫ сунатӑп.

Уяв ячӗпе!

Чӑваш Республикин
 Патшалӑх Канашӗн
     Председателӗ                                                                                                                                                       А.Е. Егорова